Ivana Follová - módní návrhářka

"KAŽDÁ ŽENA SI ZASLOUŽÍ BÝT HÝČKÁNA LUXUSNÍMI ODĚVY DOKONALE PADNOUCÍHO STŘIHU, NEOPAKOVATELNÝMI BARVAMI ČI HEBKÝMI MATERIÁLY, KTERÉ NĚŽNĚ POHLADÍ..."

Životopis

Ivana Follová (1955) vystudovala Školský ústav umělecké výroby v Praze. Pracovala jako výtvarnice v divadle Ypsilon a v nakladatelství Albatros. Po té založila vlastní oděvní studio pod značkou if…(1982) Navrhovala kostýmy a scénu pro rockové kapely, oblékala osobnosti společenské elity.

Od roku 1991 prošla Prahou s několika svými obchody, z nichž největší byla if… art & fashion gallery v unikátních prostorách historického Ungeltu. Zde 10let představovala tvorbu svou a svých kolegů, uspořádala nespočet výstav, přehlídek a společenských akcí. Kostýmovala Verdiho operu Rigoletto uváděnou v rámci festivalu Opera Praha Open Air. Vytvořila ručně barvenou oponu (16 x 16 m) pro představení Kouzelné flétny ve Stavovském divadle.

Dvacet let se účastní přehlídek české módy, brněnských veletrhů, Prague fashion week, designblok, publikuje ve většině lifestylových a módních magazínů. Pořádá pravidelně vlastní přehlídky. Patří do skupiny českých návrhářů CFC. Její tvorba je zastoupena ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a v knize Heleny Jarošové a Ludmily Kybalové "Současná česká móda" (2002). Je uvedena v publikaci Who is who.

V listopadu 2007 pokřtila monografii „inventury if…“,kterou napsala Michaela Zindelová. Trvale se podílí na mnoha charitarivních akcích. Mezi její klienty patří velké firmy i významní jednotlivci, např. Dagmar Pecková, Ilona Svobodová, Bára Štěpánová… pro které tvoří modely koncertní i svatební… uspěla i na přehlídkách v zahraničí. Má každoroční zkušenosti se stážistkami a praktikankami ve svém ateliéru. A právě ateliér se stal nejoblíbenějším místem setkávání návrhářky s klientkami.

Podpis Ivany Follové
Portrét Ivany Follové

Jak vzniklo autorské logo if…?

Kromě iniciál jejího jména, „if“ znamená anglicky kdyby, jestliže a také možná, snad. A tři tečky? Jsou v nich příslib, tajemno, hravost.

Daleko víc než diktát módních trendů zajímá návrhářku atmosféra toho, kdo její modely obléká. Své kreace chápe jako hru: s liniemi, materiálem, barvami a nejrůznějšími odkazy.

©2015 Ivana Follová | Mezibranská 9 | Praha 1

Vytvořeno studiem Simplyweb

Partneři: Firma1 se zabývá | Firma2 se zabývá | Firma3 se zabývá | Firma4 se zabývá | Firma5 se zabývá |