Foto 3 Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8
3_1 3_2 3_3 5_1 5_2 5_3 6_1 6_2 6_3 7_1 7_2 7_3 8_1 8_2 8_3
12.7. - 12.8.2018

Uměleckoprůmyslové museum v Praze rozzáří róby světoznámé pěvkyně

Výstava koncertních rób, které pro světoznámou mezzosopranistku DAGMAR PECKOVOU vytvořila přední česká návrhářka IVANA FOLLOVÁ, se koná od 12.7. do 12.8.2018 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Vernisáž výstavy s atraktivním programem – proběhne 12. července v 18 hodin. Dagmar Pecková vystoupí za doprovodu harfenistky Kateřiny Englichové, k vidění bude také krátká módní přehlídka kreací Ivany Follové. Mezi modelkami se objeví operní pěvkyně a muzikálové zpěvačky: například Eva Kolková, Eva Kývalová, Miroslava Časarová, Michaela Zajmi, či Petra Kosková, těšit se můžete i na tanečnici Marii Renčovou a herečku Illonu Svobodovou..

Tisková konference se uskuteční ve čtvrtek 12. července 2018 v 17 hodin. Dagmar Pecková a Ivana Follová pozvané novináře expozicí osobně provedou a poskytnou autentická svědectví o konkrétních exponátech. 

Výstava s názvem FOLLOVÁ pro PECKU mapuje spolupráci obou dam, jež trvá už 25 let. Modely Ivany Follové s autorskou značkou if dodávají unikátnímu pěveckému projevu Dagmar Peckové další rozměr. Šaty – vytvářené na míru pro konkrétní příležitosti – ukrývají pozoruhodné osobní příběhy. Zároveň odrážejí proměny módních trendů i společenských nálad. Hodiny práce a metry materiálu Ivana Follová zužitkovává s ohledem na naturel Dagmar Peckové i na její osobitý jevištní projev.

Veškeré modely se značkou if si Dagmar Pecková uchovala ve své soukromé sbírce. Ta bude nyní poprvé veřejně k vidění na jediném místě – v krásných rekonstruovaných prostorách UPM. Vystavené oděvy budou obohaceny o postřehy a vzpomínky obou dam. Dagmar Pecková prozradí detaily o akcích, kdy v jednotlivých róbách vystupovala. Ivana Follová poodhalí náročný proces zrodu i výroby konkrétních modelů. Návštěvníci výstavy se mohou těšit i na zpěvaččino civilní oblečení, jež rovněž vzniklo v ateliéru if K vidění budou i svatební šaty světoznámé operní divy, které také vytvořila Ivana Follová.

Výstavu FOLLOVÁ pro PECKU obohatí atraktivní doprovodný program.

V úterý 17. července od 17 hodin proběhne komentovaná prohlídka pro veřejnost s osobní účastí Ivany Follové a Dagmar Peckové. Na prohlídku naváže moderovaná beseda s oběma autorkami. Vstupné 200,-- Kč

 

více...

if...

Návrhářka Ivana Follová pracuje ráda s hedvábím -
od téměř neviditelného šifonu až po královský satén, vytváří oděvy z dalších přírodních materiálů i z nových technologicky atraktivních látek. Každý model se značkou if... je originál.

Ve svém showroomu nabízí okouzlující eleganci večerních nebo svatebních toalet, kostýmy, praktický městský styl, i design pro volný čas. Zakázková tvorba nese dokonalé krejčovské zpracování. Celkový styling zahrnuje unikátní šperky, pásky, kabelky a doplnky od známých českých výtvarníků.

Ivana Follová se snaží podtrhnout individualitu a podpořit sebevědomí každé zákaznice. Také proto si její módní tvorbu oblíbily mnohé kreativní a osobité ženy umělkyně, podnikatelky... z celého světa.

Newsletter

Zasílání nejnovějších informací a pozvánek na email.

Jméno:
E-mail: 
Ověření - napište první den v týdnu: 

Kontakt - Ivana Follová

*1955 Oděvní výtvarnice a galeristka

ifoll@ifart.cz

+420 777 553 666
+420 222 211 357

Mezibranská 9
Praha 1
110 00